Veelgestelde Vragen
Documentatie | Gecontroleerd 3D model, tekening en revisienummer |
|---|---|
Materiaal en afwerking | OEM-specifieke kwaliteit, afwerking en eventuele cosmetische vereisten |
Acceptatiemethode | Verwachtingen voor eerste artikel, tussenproces of eindinspectie |
Herhaalbestelling | Verpakking, labeling en kitgroepering voor terugkerende releases |
Kan het programma gekochte hardware en subassemblages omvatten?
Ja. Bevestigingsmiddelen, inserts, lagers en andere gekochte items kunnen worden betrokken volgens de specificatie van de klant en worden geleverd bij de bewerkte onderdelen als een kit of geassembleerde eenheid.
Gecontroleerde productie-eisen vrijgeven

OEM-bewerkte onderdelen worden vervaardigd volgens een gecontroleerd ontwerp van de apparatuurproducent voor opname in zijn eigen producten, servicevoorraad of productieassemblages. Een bruikbaar programma verbindt het CAD-model en de tekening met revisiecontrole, materialspecificatie, inspectiebehoeften, verpakking en herhaalbestelvereisten.
OEM-werk verbindt de gecontroleerde tekening met reproduceerbare productie en toeleveringsondersteuning.
Kerninvoer
Een goed offertepakket bevat een 3D model, tekening, revisie, materiaalsoort, afwerking, hoeveelheid, functionele toleranties, vereiste documentatie en verpakkings- of etiketteringsinstructie.
Controlepunt | Wat het voorkomt |
|---|---|
Revisie en interfaces | Productie van een verouderde of onvolledige interpretatie. |
Materiaal en afwerking | Onverwachte prestatie-, cosmetische of assemblageverschillen. |
Acceptatiemethode | Onenigheid over wat een acceptabel onderdeel of kit vormt. |
Herhaalde Bouw, Inspectie en Ontvangst
De workflow controleert technische bestanden, vergrendelt de revisie en specificatieoverzicht, selecteert de productieroute, verifieert het eerste artikel of kritieke afmetingen, en onderhoudt traceerbare productie- en verpakkingsinstructies voor volgende releases.
Onderdeel / assemblage context
Belangrijke vereisten omvatten gecontroleerde tekeningen, kritieke interfaces, materiaal en afwerking, revisiestatus, hoeveelheid, inspectiedocumentatie, markering, verpakking en duidelijke wijzigingsgoedkeuring. OEM-werk omvat doorgaans aangepaste behuizingen, beugels, assen, fittingen, bewerkte platen, vloeistofcomponenten, hardware en subcomponenten die een oorspronkelijk productlijn ondersteunen.
Belangrijke Programmaparameters
OEM machining is een productieovereenkomst, geen enkel proces. De onderstaande lijst beschrijft de parameters die het meest worden ingesteld wanneer een onderdeel het OEM-programma binnenkomt: revisiebeheer, sourcing, inspectie en herhaalbestellingafhandeling.
Parameter | Typische Waarde |
|---|---|
Tekening- en modelformaat | STEP, IGES, CATIA, NX, SolidWorks, plus PDF-tekening met revisie |
Revisie-afhandeling | Door klant gecontroleerd revisienummer, ECO of wijzigingsorder referentie bij elke release |
Maattolerantie | Per tekening, ISO 2768-m standaard waar niet gespecificeerd, strakke tolerantie op verzoek |
Batchbereik | Van een enkele eerste artikel build tot doorlopende geplande releases |
Doorlooptijd | Gequoteerd op basis van onderdeel, materiaal en release schema; 2–6 weeks typisch voor een nieuw programma |
Materiaalvoorziening | Klantgeleverd, aangewezen distributor, of eigen voorraad met mill certificaat |
Oppervlakte-afwerking | Zoals gefreesd, kogelstralen, anodiseren, poedercoaten, plateren, passiveren, of volgens tekening |
Inspectiedocumentatie | Eerste artikel inspectierapport, tussentijdse controles, eindcontrole, materiaalcertificaat op aanvraag |
Traceerbaarheid | Hittepartij, batch- en serienummertracking waar gespecificeerd door de klant |
Verpakking en etikettering | Per klantspecificatie; kit-groepering, onderdeelnummer en revisie op elk pakket |
NDA en kwaliteitsovereenkomst | Beschikbaar op aanvraag voor vertrouwelijke ontwerpen en toeleveringsprogramma's |
Logistiek | Enkele zending, geplande vrijgaven, kanban of leverancier-beheerde voorraad zoals overeengekomen |
Materialen die wij inkopen en bewerken
OEM-programma's gebruiken doorgaans gecontroleerde kwaliteiten met materiaalcertificaten. De onderstaande lijst omvat de families die het meest worden opgenomen in een OEM-programma; specifieke kwaliteiten en leveranciers volgen de specificatie van de klant.
- Koolstof- en legeringstaal — 1018, 1045, 4140, 4340, A36, A572
- RVS — 303, 304 / 304L, 316 / 316L, 321, 410, 17-4 PH
- Aluminium — 6061, 6063, 7075, 2024, 5052, MIC-6 gereedschapsplaat
- Messing en koper — C360, C464 (naval brass), C110, C145
- Gereedschapsstaal — A2, D2, O1, S7, H13, P20
- Technische kunststoffen — Delrin (POM-C / POM-H), UHMW-PE, Nylon 6/6, PEEK, PTFE
- Gegoten en gevormde items — bewerkt van geleverde gietstukken, smeedstukken of gevormde blanks
- Gekocht hardware — bevestigingsmiddelen, insteken, dulpen volgens klantspecificatie
Kwaliteitscontrole & Documentatie
OEM-werk wordt gedocumenteerd bij elke stap, zodat de klant het onderdeel bij een toekomstige release opnieuw kan opbouwen. Documentatieniveau wordt afgestemd op de programma-eis.
- First-article inspection (FAI) rapport conform klanttekening en revisie
- Dimensionale controles tijdens het proces bij opstelling en gedurende de run
- Eindinspectierapport met afmetingen, kenmerken en acceptatiecriteria
- CMM-inspectie op complexe geometrie of onderdelen met nauwe toleranties
- Oppervlakteruwheidsmeting met een draagbare of tafel-rupsheidsmeter
- Hardheidsmeting op gereedschapsstaal, geharde of warmtebehandelde onderdelen
- Materiaalcertificaat (mill cert) en traceerbaarheid naar heat lot wanneer gespecificeerd
- PPAP, ISIR of andere klantspecifieke indieningspakketten op aanvraag
- Non-conformiteit en afwijkingenafhandeling via een gecontroleerd proces
- Gekalibreerde inspectieapparatuur traceerbaar naar nationale of internationale normen
Welke informatie is nodig om een OEM-programma te starten?
Een 3D model, de gecontroleerde tekening met revisienummer, de materialspecificatie, de oppervlakteafwerking, de hoeveelheid, het inspectiebereik en de verpakkings- of etiketteringsvereiste. Een NDA kan worden ondertekend voordat het model wordt gedeeld indien nodig.
Welke inspectiedocumenten worden verstrekt?

First-article inspectierapport, tussentijdse controles, eindinspectierapport, materiaalcertificaten en PPAP- of ISIR-pakketten waar het klantprogramma deze vereist.
Hoe een offerte aan te vragen
Stuur het 3D model (STEP geprefereerd), de gecontroleerde tekening met revisie, de materiaalsoort, de oppervlakteafwerking, het vereiste inspectieniveau, de verwachte jaarlijkse hoeveelheid, de verpakkings- en etiketteringsspecificatie en eventuele logistieke of leveringsafspraken. Het antwoord omvat een DFM-evaluatie, een levertijd voor first-article en productievrijgave en een stukprijs. NDA, kwaliteitsovereenkomst en leverancierskwalificatiedocumenten zijn op aanvraag beschikbaar.
Processtroom & Productievolgorde
Een OEM-vrijgave is opgebouwd rond de gecontroleerde tekening en revisie. De onderstaande volgorde beschrijft de bewerkingen van ontvangst van de tekening tot verpakte verzending en is de werkstroom die wordt gebruikt bij elke OEM-vrijgave.
- Tekening- en modelontvangst — ontvang het 3D-model (STEP verkoosd), de gecontroleerde tekening met revisienummer, de stuklijst en de klantspecificatie; onderteken de NDA waar vereist voordat het model wordt geopend.
- Revisie- en ECO-controle — bevestig de tekeningrevisie, de ECO en eventuele open afwijkingen; registreer de revisie tegen het onderdeelnummer in het programmaregistratiesysteem.
- DFM- en produceerbaarheidsbeoordeling — beoordeel het model ten opzichte van de beschikbare processen, machines en gereedschappen; markeer alle kenmerken die niet in een proces passen en stel een wijziging op tekeningniveau voor aan de klant.
- Bewerkingsplan en routing — selecteer de machines, spanmiddelen, gereedschappen en opstellingsvolgorde; identificeer elke bewerking die uitbesteed moet worden (warmtebehandeling, galvaniseren, anodiseren, slijpen, EDM, etc.) en reserveer een plek in de wachtrij.
- Materiaalvoorziening — bestel staaf, plaat, gietstuk, smeedstuk of gevormd profiel volgens specificatie; vraag een certificaat van de fabrikant aan en bevestig de traceerbaarheid van de warmtebatch voor traceerbare kwaliteiten.
- Programmeren en instellen — schrijf het CNC-programma, stel gereedschappen, spanmiddelen en nulpunt in; verifieer het programma op de machine met een droge test of luchtsnede wanneer het onderdeel nieuw is.
- Eerste artikel frezen — frees het eerste onderdeel op de gekozen machine, ontbraam en verplaats naar inspectie; het eerste artikel wordt vastgehouden voor opmeting en FAI-goedkeuring voordat de productie wordt voortgezet.
- FAI en goedkeuring — meet het eerste artikel tegen elke afmeting, GD&T-aanwijzing en oppervlakte-afwerkingsnota op de gecontroleerde tekening; onderteken het FAI-rapport en geef het onderdeel vrij voor productie.
- Productierun — machine de rest van de batch met tussentijdse controles volgens de overeengekomen frequentie; vervang gereedschap volgens geplande intervallen; herbeoordeel na elke opstelling of programmawijziging.
- Onderaannemerswerkzaamheden — geef onderdelen vrij aan de overeengekomen onderaannemers (warmtebehandeling, plating, anodiseren, passivering, enz.) met het werkorder, tekening, revisie en eventuele procesnotities; ontvang onderdelen terug met certificaten.
- Eindinspectie — volledige layout op een monster van de batch of op elk onderdeel volgens de programma-eis; registreer afmetingen, oppervlakteafwerking, hardheid en eventuele functionele test.
- Verpakking, etikettering en vrijgave — verpak, kit, label met onderdeelnummer, revisie en hoeveelheid; bereid de inspectiedocumenten, C of C, MTC, FAI voor en verzend volgens het klantvrijgaveschema.
Referentie materiaaleigenschappen
De onderstaande tabel bevat typische materiaaleigenschappen voor de kwaliteiten die het meest worden getrokken in een OEM-programma. Waarden zijn industriereferenties en worden bevestigd tegen het meegeleverde molencertificaat wanneer dat wordt verstrekt.
Materiaal | Dichtheid (g/cm³) | Treksterkte (MPa) | Vloeigrens (MPa) | Hardheid (HB) | Bewerkbaarheidscijfer (%) |
|---|---|---|---|---|---|
1018 koolstofstaal | 7.87 | 440 | 370 | 131 | 70 |
1045 koolstofstaal | 7.85 | 565–655 | 310–450 | 163–197 | 55 |
4140 legeringsstaal | 7.85 | 655–1080 | 415–930 | 197–311 | 50 |
RVS 303 | 8.00 | 515–620 | 205–240 | 160–190 | 75 |
Roestvrij 304 / 304L | 8.00 | 515–620 | 205–310 | 150–180 | 45 |
Roestvrij 316 / 316L | 8.00 | 515–620 | 220–310 | 150–180 | 45 |
17-4 PH (H1025) | 7.78 | 1070 | 1000 | 311–352 | 35 |
Aluminium 6061-T6 | 2.70 | 310 | 276 | 95 | 180 |
Aluminium 7075-T6 | 2.81 | 572 | 503 | 150 | 150 |
Messing C360 | 8.50 | 340–470 | 125–310 | 80–150 | 100 |
Delrin POM-C | 1.41 | 69 | 65 | 120 (Rockwell M-hardheid) | n.v.t. (kunststof) |
PEEK (ongevuld) | 1.30 | 100 | 90 | 99 (Rockwell M) | n.v.t. (kunststof) |
Kostendrijvers & Doorlooptijdfactoren
OEM-kosten worden bepaald door materiaalsoort en -vorm, machinetijd (die zelf afhankelijk is van tolerantie, oppervlakte-afwerking en feature-complexiteit), spanen van het werkstuk, gereedschapsverbruik, inspectieomvang en eventuele uitbestede bewerkingen. Doorlooptijd wordt bepaald door materiaalbeschikbaarheid, programmering en gereedschapsvoorbereiding, uitbestedingswachtrij en de inspectie- en documentatiecyclus. De onderstaande tabel vat typische doorlooptijden per programma-type samen; een exacte doorlooptijd wordt geciteerd op basis van het onderdeel en het vrijgaveschema.
Programma-type | Typische levertijd | Hoofddrijver |
|---|---|---|
Eerste artikel op voorraadmateriaal, geen afwerking | 5–10 werkdagen | Programmeren, gereedschap, FAI |
Eerste artikel met warmtebehandeling, plating of anodiseren | 10–20 werkdagen | Onderaannemer wachtrij en certificeringen |
Lage-volume productie, 20–200 onderdelen | 2–4 weeks | Materiaal, machine-uur en inspectie |
Jaarlijks programma met geplande vrijgaves | Per vrijgaveplan, 1–6 weeks per afroep | Afroepvolume, lotconsolidatie |
PPAP of volledig indieningspakket | 4–8 weeks | Documentatie, lay-out en klantgoedkeuring |
Herhaalorder met opgeslagen programma | 3–10 werkdagen | Materiaalbeschikbaarheid en capaciteit |
Veelvoorkomende defecten en preventie
OEM-programma's falen wanneer de supply chain of de documentatie afwijkt. De onderstaande tabel vermeldt de meest voorkomende OEM-defecten en de preventiestap die tijdens het programma wordt toegepast.
Defect | Oorzaak | Preventie |
|---|---|---|
Revisiecontroleprobleem | Tekening en model niet uitgelijnd bij vrijgave | Revisie vergrendelen per release; FAI bij elke revisiewijziging |
Traceerbaarheidskloof | Hittepartij of batch niet geregistreerd op het reisdocument | Hittepartij vastleggen bij ontvangst; vastleggen op elk inspectierapport |
Kwaliteitsdrift tussen batches | Toolslijtage, machinedrift of operatorwissel | Tussencontroles met overeengekomen frequentie; gereedschap vervangen volgens schema |
Stuklijstfout (verkeerd onderdeel of hardware) | BOM-revisie ouder dan de revisie van de tekening | Genereer BOM van het gecontroleerde 3D-model; kruiscontrole bij FAI |
Afwerkingskwaliteit buiten specificatie | Verkeerde voeding, verkeerd gereedschap of verkeerde insteek | Ruwwheidscontrole bij FAI en tijdens het proces; gereedschap vergrendelen per kenmerk |
Cosmetische schade tijdens transport | Verpakking niet gespecificeerd of generiek | Verpakking afstemmen op de klantspecificatie; schuim, VCI of krat indien nodig |
Verkeerde materiaalsoort | Vervanging zonder goedkeuring van de klant | Traceer elke staaf naar zijn MTC; meld afwijking bij elke vervanging |
Vervorming door warmtebehandeling | Spanningsverlichting niet opgenomen in het procesplan | Ruwbewerken, spanningsverlichten, nabewerken; of nabewerken na warmtebehandeling |
Vergelijking met gerelateerde processen
OEM-bewerking is een programma, geen enkelvoudig proces. De onderstaande tabel vergelijkt een OEM CNC-programma met de alternatieve bevoorradingsmodellen die een klant vaak overweegt.
Aspect | OEM-bewerkingsprogramma | Job-shop prototype | Interne productie |
|---|---|---|---|
Revisie en ECO-beheersing | Vergrendeld tot klantfreigave; FAI bij elke wijziging | Per order; minder formele wijzigingstracering | Intern; afhankelijk van klant's QMS |
Traceerbaarheid | Heat lot, batch en traveler geregistreerd | Materiaalcertificaat op aanvraag | Volledig, maar voor kosten van de klant |
Capaciteit | Schaalbaar via multi-machine leverancier | Beperkt per werkplaats | Beperkt tot klant's eigen vloot |
Documentatie | C of C, MTC, FAI, PPAP op aanvraag | Basiskeuringsrapport | Interne administratie |
Behandeling van herhalingsorders | Programma opgeslagen; afroepschema | Herquotering per order | Volgens vrijgaveplan |
Wanneer kiezen voor OEM-programma | Herhaalonderdeel, gecontroleerde tekening, meerdere vrijgaven | Eenmalig prototype, geen herhaling | Kernproces met hoog volume; kapitaal reeds aanwezig |
Branchenormen en certificeringen
- ISO 9001:2015 — basislijn kwaliteitsmanagementsysteem
- AS9100D — aerospace QMS, toegepast op aerospace- en defensie-OEM-programma's
- ISO 13485:2016 — QMS voor medische hulpmiddelen, toegepast op OEM-onderdelen voor medische en laboratoriumtoepassingen
- IATF 16949 — automotive QMS, toegepast op automotive serieproductie
- ISO 2768 (mediumklasse) — standaard algemene tolerantie op tekeningen die niets anders specificeren
- ASME Y14.5 — GD&T-aanduidingen gerespecteerd op tekeningen die de norm gebruiken
- ISO 5459 — datumsysteemreferentie voor onderdelen met complexe datums
- RoHS en REACH — materiaalnaleving voor elektrische en consumentenproducten
- ITAR — behandeling van onderdelen die vallen onder de Amerikaanse International Traffic in Arms Regulations, op aanvraag
- NADCAP — accreditatie voor speciale processen (warmtebehandeling, coating, NDT) waar het klantprogramma dit vereist
- EN 10204 3.1 / 3.2 — certificaattype geleverd bij het materiaal op aanvraag
Gerelateerde mogelijkheden en doorsnijdende diensten
OEM-programma's combineren vaak aangepaste machining met aangrenzende mogelijkheden, zodat een onderdeel wordt verzonden als een direct installeerbaar component, een subassemblage of een gecontroleerde kit. De onderstaande lijst toont de diensten die het meest worden gecombineerd met een OEM-machiningprogramma.

- 5-assige CNC-bewerking — complexe geometrie, functies in één opstelling en verminderde tolerantiestapeling
- CNC-draaien en draai-frees — roterende functies, assen en fittingen naast prismatische bewerking
- Oppervlakteslijpen en cilindrisch slijpen — vlakheid, parallelisme en oppervlakte-afwerking met nauwe toleranties
- Warmtebehandeling — doorharden, oppervlakteharden, precipitatieharden, spanningsarm gloeien en ontlaten via gekwalificeerde onderaannemers
- Oppervlaktebehandeling — anodiseren (Type II/III), chem-film, poedercoating, plating (zink, nikkel, elekteloos nikkel, tin, chroom), passivering, zwarte oxide en fosfaat
- Assemblagecomponenten — kitting, subassemblage en volledige eenheidsbouw met gecontroleerde stuklijst
- Reverse engineering — rebuild van legacy onderdelen, programma voor obsolete reserveonderdelen en verbeteringen voor ontwerp-voor-productie
- Niet-standaard automatiseringsonderdelen — aangepaste beugels, sensorbevestigingen en EOAT voor de eigen productielijnen van de klant
- Prototyping — pre-productie prototypen en brugproductie voordat het OEM-vrijgaveschema begint
- Technische ondersteuning — DFM-feedback, voorstellen voor revisies op tekeningen, materiaalvervanging en voorraadbeheer door leverancier
Kwaliteit en verpakking
Acceptatie moet zich richten op kritische kenmerken en traceerbare revisiecontrole. Definieer verwachtingen voor eerste artikel, in-process of eindinspectie vóór vrijgave. Bescherm afgewerkte onderdelen tegen behandeling en specificeer eventuele identificatie, kit-groepering of service-reserveverpakking vereist door de ontvangende organisatie.
Release-opmerking: Een gecontroleerde tekening, revisieproces en duidelijke ontvangstcriteria zijn betrouwbaarder dan alleen vertrouwen op een informele monster of eerdere build.
Standaard toleranties en haalbare nauwkeurigheid
De tolerantie op een OEM-onderdeel wordt bepaald door de tekening, niet door de werkplaats. Waar de tekening geen uitsluitsel geeft, wordt de onderstaande standaard toegepast en wordt elke functionele afmeting beoordeeld tijdens de DFM-doorgang.
- Lineaire tolerantie: ±0.1 mm standaard, ±0.05 mm op aanvraag, ±0.025 mm voor nauwkeurige-tolerantie-kenmerken
- Gat-tolerantie: ±0.05 mm op standaard kenmerken, ±0.025 mm op perspassing en pen-gat kenmerken
- Oppervlakte-afwerking: Ra 1.6 µm standaard zoals bewerkt, fijner op aanvraag
- Vlakheid en parallelisme: per tekening; 0.02 mm over 100 mm haalbaar op aanvraag
- ISO 2768-m gebruikt als standaard algemene tolerantie op tekeningen die niets anders specificeren
- GD&T-aanduidingen (datums, profiel, positie) worden gerespecteerd en geverifieerd aan de hand van de afdruk
Oppervlakte-afwerking en behandeling
Oppervlakteafwerking maakt deel uit van de OEM-specificatie. De onderstaande lijst toont de afwerkingen die het meest worden gespecificeerd op door OEM bewerkte onderdelen.
- Zoals bewerkt (standaard freesafwerking)
- Kogelstralen, zandstralen of trommelontbramen voor cosmetische uniformiteit
- Aluminium anodiseren: Type II (decoratief) en Type III (hard anodiseren)
- Poedercoating over kogelgestraald oppervlak
- Natte verf of grondverf met kleurcode per klantspecificatie
- Galvaniseren: zink, nikkel, chroom, tin, goud, zilver
- Electroless nikkel plating (EN) voor slijtage- en corrosieweerstand
- Passivering op roestvrij staal (ASTM A967 / AMS 2700)
- Zwart oxide- of fosfaatcoating op staal
- Polijsten, bufferen of spiegelfinish op cosmetische oppervlakken
- Lasermarkering, graveerwerk of zeefdruk voor identificatie
Ontwerpoverwegingen (DFM-tips)
- Stuur de laatste revisie mee met de RFQ zodat het onderdeel niet wordt gequoteerd op een verouderde tekening
- Markeer functionele en cosmetische oppervlakken duidelijk zodat de inspectieomvang ondubbelzinnig is
- Vermijd dubbele tolerantiestapels door datums en primaire referenties één keer aan te geven
- Geef alleen de toleranties op die de functie vereist; een smallere tolerantie voegt kosten toe zonder waarde
- Groepeer kenmerken per opstelling zodat het onderdeel in zo weinig mogelijke bewerkingen kan worden bewerkt
- Sta een fazet of radius toe op alle scherpe bewerkte randen, tenzij de tekening dit verbiedt
- Geef de oppervlakteafwerking aan op elk belangrijk vlak, inclusief schroefdraad en boringen
- Geef de schroefdraadspecificatie, diepte en klasse op zodat de tapboor en draadsnijgereedschap correct zijn
- Verwijs naar standaard hardware (DIN, ISO, ANSI) in plaats van eigen patronen waar mogelijk
- Plan een kleine eerste-artikelrun vóór de productievrijgave om passing en inspectie te bevestigen
- Aangepaste behuizingen en beugels
- Assen, fittings en bewerkte platen
- Vloeistofonderdelen en hardware
- Subcomponenten voor een oorspronkelijk productassortiment
- Service-reserve- en vervangingsonderdelen
Industrieën en toepassingen
Met machine bewerkte OEM-onderdelen worden rechtstreeks in het x27;product van de klant geplaatst. De onderstaande lijst toont de sectoren en onderdelen die het meest worden ondersteund door ons OEM-programma.

- Industriële machines — behuizingen, beugels, frames, tandwielruggen, aangepaste assen
- Automatisering en robotica — fixtureplaten, sensorbevestigingen, armuiteinde-componenten
- Automotive en off-highway — prototype- en low-volume productiecomponenten
- Luchtvaart en defensie — grondondersteuningsgereedschap, beugels, grondapparatuur
- Medisch en laboratorium — apparatuurbehuizingen, instrumentcomponenten, labfixtures
- Elektronica en halfgeleider — chassiselementen, sensorbehuizingen, montageplaten
- Energie — krachtstroomapparatuurcomponenten, elektrische behuizingshardware
- Service en reserveonderdelen — vervangingsonderdelen, legacy-componenten, retrofit-hardware
Is er een kwaliteitsovereenkomst of NDA beschikbaar?
Ja. NDA's, kwaliteitsovereenkomsten en kwalificatiedocumenten van leveranciers kunnen worden ondertekend voordat gevoelige ontwerpen en programma-informatie worden uitgewisseld.
Verpakking, verzending en documentatie
OEM-verpakking wordt afgestemd op de klantspecificatie en op de onderdelen' cosmetische, corrosie- en ESD-vereisten. De onderstaande lijst beschrijft de standaard verpakkingsopties, de beschikbare verzendvoorwaarden en de documenten die met de zending kunnen worden vrijgegeven.
- Standaard verpakking — individuele polybag, schuim of noppenfolie op cosmetische vlakken, VCI-papier of olie voor ferrometalen onderdelen, ESD-zak voor gevoelige componenten, tussenschot of verdeler in een meerledige doos, houten kist voor export of zware onderdelen.
- Kit-groepering — onderdelen gekit per assemblage in een enkele doos, elke zak gelabeld met onderdeelnummer en revisie; stuklijst en begeleidend document inbegrepen in de masterdoos.
- Identificatie — buitenlabel met onderdeelnummer, revisie, hoeveelheid, leverancierscode en afleveradres; streepjescode- of QR-label op aanvraag; serienummer op individuele onderdelen waar gespecificeerd.
- Verzendopties — pakket, LTL, volledige vrachtwagenlading, luchtvracht, zeevracht, door klant geregelde vervoerder en EXW / FOB / CIF / DDP-voorwaarden; leveranciersvoorraadbeheer en geplande vrijgaves bij lange programma's.
- Standaarddocumenten — paklijst, handelsfactuur, Certificaat van Conformiteit (C of C), Molentestcertificaat (MTC), First-Article Inspection (FAI)-rapport en dimensionaal/ layoutrapport.
- Klantspecifieke documenten — PPAP, ISIR, PSW, controleplan, ondertekende begeleidende documenten, foto's en ondertekende draaimomentlogboeken op aanvraag; documenten kunnen vooraf per e-mail worden verzonden vóór de fysieke zending.
Hoe wordt revisiebeheer afgehandeld voor herhaalbestellingen?
Elke release wordt gequoteerd en gebouwd op basis van het revisienummer dat bij de bestelling wordt verstrekt. Tekenwijzigingen worden met de klant besproken vóór de volgende release, en er wordt een first-article layout gegenereerd wanneer de revisie wijzigt.
Hoe worden herhaalbestellingen ingepland?
Herhaalbestellingen worden ingepland als eenmalige releases, raamcontracten met afroepen, kanban, of door de leverancier beheerde voorraden. De planning wordt bij offertetijd bekeken en bijgewerkt wanneer het vraagpatroon wijzigt.




