Alle dienstenCNC Turning

Draai-frees bewerkingscel op de vloer

Procurement fit

When this manufacturing route is the right choice

Draai-freesbewerking

Best for CNC projects with stable drawings, defined technical requirements and a controlled path to repeat supply.

When to consider another route

Frequently changing designs, emergency repairs or work needing repeated on-site support may be better suited to local sourcing.

Draai-frees bewerkingscel op de vloer

Manufacturing brief

Technical inputs that should be defined before production

Engineering review

What to confirm before quotation

  1. 01Confirm the current drawing revision, material and functional dimensions.
  2. 02Select the right manufacturing route and inspection requirements.
  3. 03Define quantity, finish, packaging and delivery objectives.
Draai-frees bewerkingscel op de vloer

Qualification & supply

A controlled route from drawing to repeat production

  1. 01Confirm drawing revision, material, quantity and critical requirements.
  2. 02Review manufacturability, process route and inspection method.
  3. 03Make and validate a first article against the agreed scope.
  4. 04Release approved parts into repeat production, inspection and shipment planning.

RFQ checklist

How to get a useful review

Send a 3D model, a 2D drawing with critical dimensions and datums, material, quantity, finish, and the inspection or documentation requirements you need to protect.

Technische procesreferentie

Gedetailleerde engineering-, materiaal- en inspectienotities.

Gebruik deze referentie bij het opstellen van uw tekening en RFQ. Definitief proces, toleranties en inspectie-eisen worden bevestigd aan de hand van het feitelijke onderdeel.

Wat het proces doet

Turn-mill bewerken is een hybride proces dat draaien en frezen combineert in één machine-opstelling. Een component kan worden gevormd als een rotatieprofiel en vervolgens worden bewerkt met aangedreven of live gereedschappen om vlakken, dwarsgaten, gleuven, pockets, schroefdraad of andere niet-ronde kenmerken toe te voegen. Het is vooral nuttig waar het werkstuk cilindrische en prismatische geometrie combineert.

Waarom Deze Procédé Kiezen

Het combineren van bewerkingen kan inter-machine handling verminderen, datums behouden en het productieproces vereenvoudigen voor onderdelen die anders een draaimachine gevolgd door een freesmachine vereisen.

Veelgestelde Vragen

Wanneer is turn-mill een betere keuze dan een standalone draaimachine of frees?

Wanneer het onderdeel zowel roterende als prismatische kenmerken combineert en u wilt dat deze allemaal worden geproduceerd zonder een secundaire opstelling. Het elimineren van de tweede bewerking verwijdert herbevestigingsfouten, vermindert handling en versterkt de relatie tussen de draai- en freesreferenties.

Ondersteunt u zowel metrische als inch-draad?

Ja. Metrische ISO 261, UN/UNC/UNF, BSP, NPT en aangepaste spoedprofielen worden gesneden op draai-freescentra. Geef de norm, klasse en draairichting aan op de tekening.

Productie-overwegingen

De tekening moet duidelijk maken welke kenmerken de primaire roterende referentie bepalen en welke afmetingen afhangen van gefreesde details. Onderdeeloverdracht, live-tool-toegang, klem- of koppengreep en de volgorde van voor- en achterzijde-kenmerken moeten vroeg worden beoordeeld.

Vergelijking met gerelateerde processen

Aspect

Draai-frees (dit proces)

Draaibank + secundaire VMC

Zwitsers Draaien

Aantal opstellingen

Eén opstelling, volledige functieset

Twee opstellingen (draaien dan frezen)

Eén opstelling, schuivende spilkop

Referentierelatie

Draaien en frezen delen één referentie

Herinspannen introduceert stapelfout

Uitstekend voor slanke, lange onderdelen

Werkstukomhullende

Tot ?200 mm klem, 500 mm lengte

VMC-envelop beperkt dwarsfuncties

Beste voor ?0.5–?32 mm — 300 mm staaf

Aangedreven gereedschap mogelijkheid

C-as + X/Y/Z + optionele Y-as

Volledige 3-as op een aparte VMC

Voorste en achterste spindels met live tooling

Typische optimale partijgrootte

50–5,000 stuks, gemengde prototype/productie

Kleinschalige of zeer grote productie

1,000+ stuks in kleine diameters

Beste keuze

Gemengde rotatie + prismatische geometrie in middelgrote maten

Zeer grote onderdelen, lage volumes, of zwaar frezen aan de achterkant

Lange, slanke assen, hoog volume, strakke tolerantie

Processtroom

De bewerkingsvolgorde moet worden gepland rond de functionele datums van het onderdeel, de toegang tot kenmerken, het materiaalgedrag en de vereiste inspectiemethode. De gedetailleerde route wordt uiteindelijk bepaald door de werkelijke machineconfiguratie, het spannen, de gereedschapsbeschikbaarheid en de productiehoeveelheid.

Procesfase

Doel

1. Ingangsbeoordeling

Bevestig het 3D model, de tekening, het materiaal, de kritieke afmetingen, datums, hoeveelheid en afwerkingsvereisten.

2. Instelplan

Selecteer werkstukbevestiging, datastratergie, snijgereedschappen, bewerkingsvolgorde en toegang tot alle functionele kenmerken.

3. Bewerking

De bewerkingsroute begint normaal gesproken met draaibewerkingen die de kerndiameters, vlakken en boringen vaststellen. Met het werkstuk op dezelfde centerlijn gehouden, kunnen live tools of een freesvleugel vervolgens secundaire kenmerken produceren zoals radiale gaten, axiale gaten, vlakken, spiebanen en gefreesde vlakken. Een secundaire vleugel kan op bepaalde machines worden gebruikt om extra bewerkingen aan de achterzijde te ondersteunen.

4. Verificatie

Inspectieplannen controleren typisch diameters en boringen samen met de positie van radiale gaten, vlakken, sleuven en gefreesde vlakken ten opzichte van de draaicenterlijn. Kritische datums moeten rotatie- en prismavereisten verbinden.

Ontwerpbedoeling

De tekening moet duidelijk maken welke kenmerken de primaire roterende referentie bepalen en welke afmetingen afhangen van gefreesde details. Onderdeeloverdracht, live-tool-toegang, klem- of koppengreep en de volgorde van voor- en achterzijde-kenmerken moeten vroeg worden beoordeeld.

TECHNISCHE INVOER ?Lever een 3D CAD-model, een tekening met kritische toleranties en datums, de materiaalsoort, gevraagde hoeveelheid, oppervlakteafwerking en eventuele inspectie- of verpakkingsvereisten.

Onderdeel geometrie en materialen

Materiaalselectie

De methode kan worden gebruikt met aluminium, roestvrij staal, staal, messing, koperlegeringen, titanium en geselecteerde technische kunststoffen. Het meest geschikte materiaal en de route zijn afhankelijk van stijfheid, onderdeelgeometrie en de beoogde afwerking.

Materiaalgroep

Waar rekening mee te houden

Typische reden voor selectie

Aluminium

Bewerkbaarheid, thermische uitzetting, cosmetische afwerking.

Lichte behuizingen, beugels, bevestigingsmiddelen, warmtebeheer onderdelen.

Staal & roestvrij staal

Sterkte, corrosiebestendigheid, hitte, spanenbeheersing.

Industrieel, constructie, vloeistofsysteem, precisie mechanische onderdelen.

Messing, koper & titanium

Geleidbaarheid, corrosie, sterkte-gewicht, kosten.

Fittingen, elektrische onderdelen, hoogwaardige of gespecialiseerde componenten.

Technische kunststoffen

Stijfheid, temperatuur, chemische omgeving, braamcontrole.

Isolerend, lichtgewicht, prototype, slijtage- of vloeistofcontactonderdelen.

OPMERKING VOOR MATERIAAL ?Het materiaal moet eerst worden geselecteerd op basis van functionele behoeften. Bewerkbaarheid, hitte, corrosie, gewicht, kosten en de gewenste oppervlaktebehandeling moeten vervolgens samen worden beoordeeld.

Technische planning en kwaliteit

Voor productie

Een produceerbaarheidsbeoordeling moet bevestigen dat het tolerantieschema functioneel is, het gespecificeerde materiaal beschikbaar is, de spankoers toegang biedt tot kritische vlakken, en het meetplan alle vereisten zonder ambiguïteit kan verifiëren. Waar een assemblage-interface kritisch is, dient u de informatie over het passende onderdeel of de pasvereiste te verstrekken.

TEKENINGSPRAKTIJK ?Benummer de afmetingen die ertoe doen voor de functie. Vermijd het toepassen van een onnodig strenge algemene tolerantie waar slechts een beperkt aantal kenmerken de pasvorm, beweging, afdichting of uitlijning van de eindassemblage bepalen.

Toepassingscontext

Industriële machines, vloeistofsystemen, robotica, automotive, aerospace, medische apparatuur en instrumentatie gebruiken allemaal componenten die kunnen profiteren van een turn-mill bewerkingsroute.

Toepassingsfamilie

Waar het proces waarde toevoegt

Prototype- en productontwikkeling

Nuttig waar een functioneel onderdeel, beoordelingsmonster of procestraject moet worden gevalideerd voordat een groter productiebesluit wordt genomen.

Industriële en automatiseringsapparatuur

Ondersteunt duurzame aangepaste hardware, fixaties, behuizingen, interfaces, assen, passages en assemblagefuncties.

Precisie- en gereguleerde apparatuur

Ondersteunt geometrie die gedocumenteerd moet worden via duidelijke datums, materiaalspecificaties, inspectie-eisen en gecontroleerde afwerking.

Wanneer kiezen voor een ander proces

Kies voor draai-freesbewerking wanneer het onderdeel fundamenteel rotatief is maar een betekenisvolle set secundaire gefreesde of geboorde kenmerken heeft. Gebruik puur draaien voor eenvoudige ronde geometrie, en gebruik meerassig frezen voor overwegend prismatische onderdelen.

OFFERTE CHECKLIST ?Neem model- en tekeningbestanden, materiaalsoort, bestelhoeveelheid, materiaalcertificeringseisen, afwerkingseisen, kritieke kenmerken en streefleveringsdatum op met de RFQ.

Materialen die wij bewerken

  • Aluminiumlegeringen — 6061-T6, 7075-T6, 2024-T3, 6082, 5052, 6063, MIC-6 gietplaat
  • Koolstof- en legeringsstaal — 1018, 1045, A36, A572; 4140, 4340 voorgehard en Q&T tot HRC 28–32
  • Roestvast staal — 303, 304 / 304L, 316 / 316L, 321, 410, 17-4PH (H900–H1150), 15-5PH
  • Gereedschaps- en lagerstaal — A2, D2, O1, S7; 52100 doorgehard lagerstaal
  • Messing en koperlegeringen — C360 messing, C110 koper, C932 lagerbrons, C954 aluminiumbrons
  • Titanium — Grade 2, Grade 5 (Ti-6Al-4V), Grade 5 ELI
  • Constructiekunststoffen — POM (Delrin), PEEK, PTFE, nylon 6 / 66, polycarbonaat, UHMW-PE
  • Giet- en ductiel ijzer — grijs gietijzer GG25, ductiel ijzer 60-40-18, ADI-kwaliteiten

Standaard toleranties en haalbare nauwkeurigheid

Standaard tolerantie volgt ISO 2768-m, tenzij anders aangegeven op de tekening. Waar de onderdeelfunctie dit vereist, worden engere limieten aangehouden voor kritische diameters, boringen en gefreesde kenmerken ten opzichte van het draaidatum.

  • Standaard lineair: ±0.05 mm op bewerkte afmetingen (ISO 2768-m)
  • Strak lineair: ±0.025 mm op kritische diameters, gleuven en boorgat-tot-boorgat positie
  • Precisie lineair: ±0.01 mm op geselecteerde kenmerken wanneer geometrie, materiaal en batchgrootte dit toelaten
  • Diametraal: ±0.01 mm op boren ?6–?50 mm; ±0.02 mm op diameters boven ?50 mm
  • Draad: 6H / 6g metrisch en 2B / 2A inch op standaard taps; draadwalsen op geselecteerde maten
  • Geometrisch: positie ±0.025 mm, concentriciteit ?0.03 mm, haaksheid 0.03 mm / 100 mm

Kwaliteitscontrole & Inspectie

Inspectie is afgestemd op de tekening en de functionele rol van het onderdeel 's. Typische controles omvatten first-article inspectie tegen de volledige tekening, tussentijdse controles in gedefinieerde fasen en een eindinspectierapport op verzoek.

  • Coördinatenmeetinstrument (CMM) voor dimensionele, GD&T- en referentiemeting
  • Oppervlakteruwheidsmeter (profilometer) voor Ra op gedraaide en gefreesde vlakken
  • Hardheidsmeter (Rockwell, Vickers, Brinell) voor warmtebehandelde of oppervlaktegeharde onderdelen
  • Digitale schuifmaten, micrometers, dieptemeters, plugdozen en pendozen voor werkplaatscontroles
  • Draadringen en draadpluggen (ga/geen-ga) en optische comparator voor draadprofiel
  • Eerste-artikelinspectie (AS9102 / PPAP-stijl rapporten op aanvraag beschikbaar)
  • Tussencontroles op gedefinieerde bewerkingsstappen en 100% eindcontrole waar vereist
  • Materiaalcertificering (molencert / EN 10204 3.1) en traceerbaarheid op aanvraag

Wat is de kleinste diameter die met live-tool kan worden bewerkt?

Kruisgaten tot ?1.0 mm en gleuven rond 0.5 mm breedte zijn typisch haalbaar met klemgrootte staafcapaciteit; kleinere kenmerken kunnen per geval worden geëvalueerd afhankelijk van materiaal, diepte en tolerantie.

Kunt u onderdelen bewerken van staafmateriaal en van blokken / smeedstukken?

Beide. Voor hoge volumes vermindert stafaanvoer materiaalhandling en verbetert consistentie. Voor grotere enveloppen of hogere legeringen accepteren wij blokken, smeedstukken of near-net blanks en draai-freesen deze volgens specificatie.

Welke documentatie wordt meegeleverd met de order?

Standaard documentatie omvat een paklijst, inspectiesamenvatting en materiaalverklaring. Op verzoek leveren wij first-article rapporten (AS9102 / PPAP-stijl), materiaalcertificaten conform EN 10204 3.1, conformance certificaat en ondertekende inspectierapporten met CMM-data.

Hoe is de prijsstructuur voor draai-frees bewerkingen?

Offertes zijn gebaseerd op grondstofkosten, machinecyclustijd (bepaald door materiaal, kenmerken en tolerantie), gereedschap, secundaire bewerkingen zoals afwerking of inspectie en batchgrootte. Volume-en materiaalvoorziening worden vooraf besproken zodat de offerte de werkelijke route weerspiegelt.

Hoe een offerte aan te vragen

Stuur het 3D CAD-model (STEP voorkeur) en een 2D tekening met GD&T, het materiaalmerk en de toestand, jaarlijkse hoeveelheid / bestelgrootte, vereiste oppervlakteafwerking en eventuele nabewerking, kritische toleranties of inspectiebehoeften, en de beoogde leveringsdatum. Als een afwerkings- of warmtebehandelingsroute al is gespecificeerd, deel dan ook die details.

Binnen één werkdag ontvangt u een schriftelijke offerte inclusief DFM-feedback, de voorgestelde bewerkings- en inspectieroute, levertijd en stukprijs. Prototypehoeveelheden worden doorgaans ingepland vóór herhaalbestellingen, zodat de overgang naar productie de klok niet opnieuw start.

Processtroom & Productievolgorde

Een draai-frees onderdeel wordt opgebouwd in een enkele opstelling die roterende en prismatische bewerking combineert op dezelfde machine. De onderstaande volgorde is de standaard route; de werkelijke volgorde van bewerkingen wordt aangepast voor de onderdeelgeometrie, de machineconfiguratie en de batchgrootte.

  1. Voorbereiding van inkomend materiaal — staaFmateriaal wordt op lengte gesneden of een smeedstuk / blank wordt ruw gereinigd; gezaagde blanks kunnen worden gefreesd en gecentreerd om de eerste klembelasting herhaalbaar te maken.
  2. Laden en referentie instellen — de staaf of blank wordt geladen in de hoofdas, een nevenas of een aangedreven klem; een zachte klem of klemhuls stelt de primaire draaireferentie vast.
  3. Ruw draaien — OD-ruwbewerking verwijdert het merendeel van het materiaal met indexeerbaar gereedschap; de afkappen's cyclus is gepland maar nog niet uitgevoerd.
  4. Boren en intern ruwbewerken — kruisgaten, excentrische boringen en achterzijdige kenmerken worden geboord of ruw uitgeboord op de C-as met live tooling terwijl de spil stationair wordt gehouden of geïndexeerd.
  5. Live-tool frezen — sleuven, pockets, vlakken, spiebanen en polygonen worden bewerkt met aangedreven eindfrezen, boren en tappen gemonteerd in de live-tool revolver.
  6. Afwerk draaien — kritische diameters, schouders en afdichtingsvlakken worden afgedraaid op maat met een scherp gereedschap en gecontroleerde spanenbelasting om rondheid en oppervlakteafwerking binnen de tolerantie te houden.
  7. Draadsnijden — interne en externe draden worden gesneden met een starre tapklem, draadfrees of draadbeitel; draaddiepte en eindconditie worden geverifieerd volgens de tekening.
  8. Werkstukoverdracht en achterzijdige bewerking — wanneer het ontwerp kenmerken aan beide uiteinden vereist, wordt het werkstuk opgepakt door de subspil, opnieuw geklemd en worden de resterende bewerkingen uitgevoerd zonder een tweede opstelling.
  9. Afsteken — het werkstuk wordt gescheiden van het uitgangsmateriaal met een afsteekgereedschap dat is gedimensioneerd voor de diameter en het materiaal; eindsnijparameters worden gekozen om braam en vlakheid op het afsteekvlak te beheersen.
  10. Kanten breken, wassen en inspectie — fazen en randbreuken worden gecontroleerd, onderdelen worden gewassen en de eerste artikel / tussenprocescontroles worden geregistreerd volgens de tekening.
  11. Secundaire bewerkingen en verzending — warmtebehandeling, oppervlakteafwerking en verpakking worden gepland als downstream stroom; partijtraceerbaarheid wordt behouden tot aan de verzending.

Referentie materiaaleigenschappen

Materiaal

Dichtheid (g/cm³)

Treksterkte (MPa)

Vloeigrens (MPa)

Hardheid (HB)

Bewerkbaarheid (%)

Aluminium 6061-T6

2.70

310

276

95

180

Aluminium 7075-T6

2.81

572

503

150

160

Messing C360 (vrijsnijden)

8.50

400

140

80

100

Staal 1018 (koudgetrokken)

7.87

440

370

130

70

Staal 4140 voorgehard (HRC 28–32)

7.85

1,020

900

290

55

Roestvrij 304 / 304L

8.00

580

290

170

45

Roestvrij 316 / 316L

8.00

580

290

170

40

Roestvrij 17-4PH (H900)

7.78

1,310

1,170

380

35

Toolstaal D2 (gegloeid)

7.70

760

450

220

30

Titanium Grade 5 (Ti-6Al-4V)

4.43

950

880

330

30

Sferisch gietijzer 60-40-18

7.10

414

276

150

85

PEEK (ongevuld)

1.32

100

70

— (Rockwell M99)

N/B (kunststof)

Kostendrijvers & Doorlooptijdfactoren

De belangrijkste kostenfactoren bij een draai-frees onderdeel zijn materiaalsoort en vorm (staaf, smidse, gietwerk), het aantal afzonderlijke bewerkingen, de live-tool werkingsgebied en gereedschapstel, de batchgrootte en de inspectie- en afwerkingsomvang. Doorlooptijd schaalt met programmeertijd, grondstofverwerving, spanmiddelbouw (indien van toepassing), de warmtebehandelings- of galvanisatieroute en het inspectieplan.

Scenario

Typische levertijd

Primaire beïnvloeder

Prototype, voorradig materiaal, geen afwerking

5–7 werkdagen

Programmeren, opstelling, eerste artikel inspectie

Prototype met aangepast materiaal en warmtebehandeling

7–12 werkdagen

Grondstofinkoop, externe warmtebehandelingscapaciteit

Productierun, 50–500 stuks

10–18 werkdagen

Gereedschapsstandtijd, cyclustijd, partijkeuringsplan

Productierun, 500–5,000 stuks

15–25 werkdagen

Staaftoevoerinstelling, sub-spindelcyclusoptimalisatie, geplande gereedschapswisselingen

Productierun, 5,000+ stuks

20–35 werkdagen

Multi-machine planning, in-process SPC, lottraceerbaarheid

Spoed-/noodorder (1–20 stuks)

2–4 werkdagen

Premie voor planningverstoring; offerte op dezelfde dag

Multi-operatie werkstuk (boren + draaien + frezen + draadsnijden)

+3–7 werkdagen vs. baseline

Aantal gereedschappen, live-tool indexering, koelmiddelbeheer

Werkstuk met sub-spil en achterzijdige kenmerken

+2–5 werkdagen t.o.v. de baseline

Gripperopstelling, tolerantie voor hergrijpen, extra gereedschapsstations

Veelvoorkomende defecten en preventie

Defect

Oorzaak

Preventie

Opbouwrand op gereedschap

Lage snijsnelheid, verkeerde gereedschapscoating of onvoldoende koelmiddel op aluminium, roestvrij staal of titanium

Gebruik gepolijste, gecoate snijgereedschappen, verhoog snijsnelheid, pas hogedrukkoeilmiddel toe op het contactgebied

Afbuiging van live-gereedschap op diepe sleuven

Lange gereedschapsuitsteek, lage stijfheid, of overmatige radiale inkeping in roestvrijstalen en taaie legeringen

Verminder gereedschapsuitsteek, schakel over naar een kortere of grotere diameter cutter, reduceer radiale trapdaling, neem een afwerkingsslag met een scherp gereedschap

Concentriciteitsafwijking tussen gedraaide en gefreesde datums

Overmatige freeskracht op een dun of uitstekend gedeelte, of sub-spil hergrijpingsfout

Frees de freeskenmerken waar mogelijk voordat afsnijden plaatsvindt; verifieer hergrijpingsspeling en pas pick-off druk aan

Kruisgatenpositiefout

C-as index fout, gereedschapsslijtage, of doorbuiging van het werkstuk bij slanke diameters

Verifieer de C-as kalibratie, gebruik een steady-rest op slanke werkstukken, en controleer gereedschapsslijtage met regelmatige tussentijdse inspecties

Schroefdraad te groot of gescheurd profiel

Tap slijtage, verkeerde tap boordiameter, of gesynchroniseerde voedingsdrift bij star tapen

Vervang tappen volgens een gereedschapslevensduurplanning, verifieer de tap boordiameter met een pin gauge, en bevestig de star-tap synchronisatie bij opstart

Braam op het afsnijvlak

Versleten inleg geometrie, overmatige voeding bij doorbreken, of niet ondersteund werkstuk aan het einde van de snede

Gebruik een scherpe inleg, verminder de voeding bij de laatste 1–2 mm, en voeg een sub-spindle opvanger toe voor doorbreken

Oppervlakteafwerking buiten specificatie

Opbouwsnede, incorrecte voeding, gereedschapslijtage of trillingen bij lange uitsteeksels

Frezen herinslijpen of vervangen, voeding verminderen tot de Ra-doelwaarde van de tekening, gereedschapsuitsteek verkorten en een stabielere houder gebruiken

Vervorming van het werkstuk na het snijden

Restspanning in staafmateriaal, zwaar frezen op dunne wanden of excessive spankracht

Materiaal stroomopwaarts spanningsarm maken, ruw- en finish-bewerkingen in balans brengen, klemdruk verlagen en zachtere klemmen gebruiken voor finish-bewerkingen

Branchenormen en certificeringen

  • ISO 9001:2015 — basislijn kwaliteitsmanagementsysteem voor alle productie
  • AS9100D — luchtvaartkwaliteitsmanagementsysteem voor vluchtkritieke en luchtvaartassemblages
  • ISO 13485:2016 — kwaliteitsmanagementsysteem voor medische hulpmiddelen voor instrument- en implantaatonderdelen
  • IATF 16949 — automobielkwaliteitsmanagementsysteem voor serieproductie en tier-1-levering
  • RoHS- en REACH-conformiteit voor beperkte stoffen in metallische en galvaniseringsprocessen
  • ITAR-registratie voor defensiegerelateerde artikelen en technische gegevens
  • ISO 2768 (algemene toleranties) en ISO 286 (grenswaarden en passingen) voor standaardtolerantie
  • ASME Y14.5 en ISO 5459 voor GD&T-symbolen, datumbasisreferentie en inspectie
  • EN 10204 3.1 / 3.2 molencertificaten beschikbaar voor alle geleverde grondstoffen

Verpakking, verzending en documentatie

Onderdelen worden verpakt volgens de oppervlakteconditie en bestemming. Precisie-bewerkte vlakken worden beschermd met schuim, VCI-papier of individuele verpakking, en partijen blijven traceerbaar naar het mill cert en de productiereisroute.

  • Standaardverpakking — bulk in afgesloten PE-zakken in golfkartonnen dozen, schuimdelers of layer-pads; individuele verpakking voor cosmetische of grondvlakken; anti-corrosie VCI-papier voor staalzendingen.
  • Aangepaste verpakking — klantspecifiek vulmateriaal, gelabelde kits, winkelklare trays, vacuümgevormde trays en gelabelde zakken per onderdeelnummer.
  • Verzendopties — luchtvracht, zeevracht (FCL / LCL), koerier (DHL, FedEx, UPS, TNT), en EXW / FOB / CIF / DAP incoterms.
  • Standaarddocumenten — paklijst, handelsfactuur, certificaat van conformiteit (C of C), materiaaltestcertificaat (MTC) naar EN 10204 3.1.
  • Inspectiedocumenten — first-article inspectierapport (AS9102 / PPAP), volledig dimensioneel rapport met CMM-data, oppervlakteafwerking en hardheidsresultaten, materiaaldeclaratie.
  • Traceerbaarheid — partij- en heat-number koppeling van ruw materiaal via bewerking, warmtebehandeling, afwerking en verzending; serialisatie op aanvraag.

Gerelateerde mogelijkheden en doorsnijdende diensten

Draai-frees onderdelen worden meestal gecombineerd met downstream processen om druk-, afwerkings- en assemblagevereisten te behalen. De meest voorkomende combinaties worden hieronder weergegeven.

  • Warmtebehandeling — doorharden, oppervlakteharden, oplossingsbehandeling en veroudering (17-4PH H900–H1150), ontlaten en spanningsverlichting via goedgekeurde onderaannemers.
  • Oppervlakte-afwerking — anodiseren Type II / Type III, passiveren (ASTM A967), zwart oxide, galvaniseren (zink, zink-nikkel, nikkel, tin, chroom), poedercoating, natverven en kogelstralen.
  • Slijpen — vlak-, cilinder- en centerloos slijpen voor nauwe OD, ID en vlakheidskenmerken die wat draaien kan behouden overschrijden.
  • EDM — draad-EDM en verzonken EDM voor gleuven, kleine stralen en geharde-materiaalkenmerken die niet met live-gereedschap kunnen worden bewerkt.
  • 5-as frezen — uitbestede 5-as kenmerken wanneer de geometrie het draai-frees live-gereedschapsbereik overschrijdt.
  • Diepgaat boren en ruimen — voor dwarsgaten en boren met diameterverhoudingen boven 10:1 die het draai-frees niet kan bereiken.
  • Draad rollen en draad slijpen — hogesterkte externe schroefdraad op assen en bouten.
  • Assemblage en sub-assemblage — persen, staken en lichte mechanische assemblage van draai-frees onderdelen in componenten op een hoger niveau.
  • Markeren en traceerbaarheid — laser markeren, puntstempelen en chemisch etsen van serienummers, datums en klantonderdeelcodes.
  • Reverse engineering en prototypeondersteuning — onderdeel scannen, CAD-modellering en kleinebatchproductie voor de productieorder.

Oppervlakteafwerking en Onderdeelbescherming

Oppervlaktebehandelingsopties kunnen anodiseren, zwart oxide, passivering, plating, stralen, polijsten, lakken en laser markeren omvatten. Cosmetische afwerkingszones moeten worden onderscheiden van tolerantie-kritische lager- of afdichtingsvlakken.

Belangrijke Procesparameters

Parameter

Typische Waarde

Standaard lineaire tolerantie

ISO 2768-m, doorgaans ±0.05 mm op bewerkte vlakken

Nauwe tolerantie (op aanvraag)

±0.025 mm op kritische diameters, boren en gefreesde vlakken

Oppervlakteafwerking, zoals bewerkt

Ra 0.8–3.2 µm op gedraaide vlakken; Ra 1.6–3.2 µm op gefreesde vlakken

Minimale kenmerkgrootte

M2 draad, ?0.5 mm eindaarfreesgroef, ?0.8 mm kruisgeboord gat

Maximale werkstukomvang

Tot ?65 mm — 300 mm stangcapaciteit; klemwerk tot ?200 mm — 500 mm

Aantal assen

C-as draaien met X / Y / Z live-tool frezen, optionele secundaire spindel en Y-as

Typische batchgrootte

Prototype enkele stuks tot 10,000-stuks productieruns

Typische doorlooptijd

5–10 werkdagen voor prototypes; 10–25 werkdagen voor productieorders

Geaccepteerde CAD-formaten

STEP, IGES, X_T, Parasolid, SolidWorks, CATIA, NX, Fusion 360

Tekeningformaat

PDF met GD&T; native CAD-tekeningen op aanvraag

Machineplatform

Multi-assen freest- en draaicentra (Doosan / DN Solutions, Mazak, Nakamura, DMG MORI)

Oppervlakteafwerkingsopties

  • Geschaafd (draaien + live-tool frezen), typisch Ra 0.8–3.2 µm
  • Kogelstralen (glasparel, aluminiumoxide) voor uniform matte uitstraling
  • Anodiseren — Type II (decoratief, geverfd) en Type III hard anodiseren (tot 60–80 µm coating)
  • Poedercoating en natverven per RAL / Pantone referentie
  • Galvaniseren — zink, zink-nikkel, nikkel, tin, chroom (decoratief en hard)
  • Passiveren voor roestvrij staal (ASTM A967 / A380) en zwarte oxide voor staal
  • Polijsten, buffen en spiegelafwerking voor cosmetische of afdichtingsvlakken
  • Lasermarkering en graveren voor onderdeelnummers, logo's en traceercodes

Ontwerpoverwegingen (DFM-tips)

  • Stel één draaicijfer vast en laat alle secundaire kenmerken ernaar verwijzen; vermijd het opnieuw vaststellen van referenties tussen gedraaide en gefreesde oppervlakken.
  • Gleuven en uitsparingen voor live-tools moeten de werkruimte van de live-tool respecteren; diepe smalle gleuven verhogen de cyclus tijd en slijtage van gereedschap.
  • Geef draaddiepte, ontlasting en eindconditie duidelijk aan — blinde draden dieper dan 3 — ? moeten worden beoordeeld voor spanen afvoer.
  • Houd standaard afkanting / randbreuken aan op alle externe randen om handontbramen te voorkomen en gefreesde beitels te beschermen.
  • Vermijd het combineren van zeer dunne wanden met zware gefreesde kenmerken; dunne secties buigen door onder de snijkrachten van live-tools.
  • Groepeer dwarsgaten, gleuven en vlakken in één opstellingsoriëntatie zodat ze kunnen worden bewerkt zonder opnieuw op te spannen.
  • Gebruik standaard metrische of imperiale draadgroottes en voorkeur stappen wanneer de functie dit toelaat.
  • Wanneer het onderdeel aan de achterzijde kenmerken heeft, geef aan of een secundaire spil vereist is en bevestig de grijper/speling.
  • Pas royale radii toe bij interne hoeken (— 0.5 — gereedschap ?) zodat eindfrezen schoon kunnen in- en uitvoeren.
  • Markeer cosmetische en functionele oppervlakken afzonderlijk; de tekening mag niet dezelfde afwerking op beide vereisen.

Kenmerken en typische componenten

Typische kenmerken zijn gedraaide diameters, schroefdraad, groeven, kruisgeboorde gaten, radiale patronen, vlakken, zeshoekige of polygonale vormen, gefreesde sleuven, spiebanen en off-axis positioneringsdetails.

Typische componenten ?Veelvoorkomende draai-freescomponenten zijn complexe assen, hydraulische fittingen, kleppenbehuizingen, medische apparaathardware, aandrijfsysteemonderdelen, adapters, schroefdraadlichamen en onderdelen die zowel een boring als gefreesde interfaces vereisen.

Voordelen en toepassingen

Industrieën en toepassingen

  • Automotive — sensorkasten, hydraulische kleplichamen, transmissiepennen, remonderdelen
  • Luchtvaart — hydraulische fittingen, instrumentbevestigingen, regelarmfittingen, beugels
  • Medische apparaten — chirurgische instrumentschachten, connectorlichamen, beeldvormingsapparatuurfittingen
  • Elektronica & halfgeleiders — RF-connectorlichamen, testfixeerdelen, vacuümkamerfittingen
  • Robotica & automatisering — tandwielnaves, groefassen, sensorbeugels, end-effector-lichamen
  • Energie — olie- en gasventielstelen, debietmeteronderdelen, windturbinesensorkasten
  • Industriële machines — pompassen, bevestigingsonderdelen, pneumatische fittingen

Kwaliteit en Inspectie

Inspectieplannen controleren typisch diameters en boringen samen met de positie van radiale gaten, vlakken, sleuven en gefreesde vlakken ten opzichte van de draaicenterlijn. Kritische datums moeten rotatie- en prismavereisten verbinden.

—

Meer uit CNC Turning

Andere diensten in deze categorie

CNC Draaibankbewerking

Een gerichte referentiegids voor CNC-draaien basisprincipes, rotatiegeometrie, ontwerpinvoer en bronbewuste capaciteitsnotities.

Bekijk dienst ↗

Zwitsers Draaien

Swiss-type draaien is een nauwkeurige bewerkingsmethode voor onderdelen met een kleine diameter, die lang en slank zijn. In plaats van een lang niet-ondersteund gedeelte van het staalmateriaal voor het snijgereedschap te laten, wordt het materiaal dicht bij de bewerkingszone geleid. Deze ondersteuning helpt doorbuiging beperken en maakt de methode bijzonder geschikt voor fijne assen, pennen, connectoren en gedetailleerde schroefmachine-onderdelen.

Bekijk dienst ↗

Start met een gerichte beoordeling

Stabiel onderdeel om te benchmarken?

Stuur de tekening, streefhoeveelheid en de eis die u wilt borgen. We helpen u bepalen of dit onderdeel geschikt is voor een kostenreductie- of second-source-traject.

Vraag een productiekostenbeoordeling aan ↗